تبلیغات
سیب سرخ من - عطر بارون زده‌ی گلهای پونه !
سیب سرخ من

نوشته هایی سرخ که نماد من اند ، نمادی از درون ، درونی ناشناخته

 عطر بارون زده‌ی گلهای پونه !

درباره‌ی اینه :سیاوش قمیشی، موسیقی، 

" خاطره ای دور ، كلماتی پراكنده ، نوایی شیرین ، اما گنگ !
خاطراتی دور در گذشته ای نزدیك ، كلماتی آشنا و فراموش شده ، نوایی پیچیده در سر و دور از یاد ، اما گویا ! "

این توصیف حالی بود از حالم  در زمان گذشته و مربوط به یكی از آهنگهای سیاوش قمیشی كه در آن زمان یادی و خاطراتی از آن در ذهنم موج می زد اما اثری از خود آهنگ نبود ! تا كه یك روز كه داشتم آهنگهای سیاوش را رندم گوش می كردم ناغافل با این آهنگ رویرو شدم ! در ابتدا كلمات برایم آشنا بود اما هنوز آهنگ را نشناخته بودم ، هر چه شعر و موسیقی جلو می رفت حس عجیب و غریبی در دلم قل قل می كرد ! تا آن لحظه خاص !

..... "‌ من به یاد عطر بارون زده ی گلهای پونه " .....

لحظه ای كه هنوز برایم لذت بخش بوده و هنگام گوش دادن به آن كنترل خود را از دست می دهم ، موسیقی و ریتمی كه برایم همتا ندارد ، شعری كه كلمات آن بهتر از این نمی توانستند چیده شود ، لحن و صوتی كه هیچ گاه از اوج سقوط نمی كند ، همگی در آن لحظه ! ...

این قدر این آهنگ برایم خاطره انگیز هست كه هیچ گاه از شنیدنش خسته نمی شم . از موسیقی و لحن و صدای خواننده كه كلا كار استاد بزرگ موسیقی ست گرفته تا شعر لطیف و جاری ناهید میربها كه سرشار از امید و روشنایی است همگی از عوامل منحصر به فرد شدن این اثر است .  

حال از اون زمان هفت هشت سالی می گذره كه این آهنگ رو دوباره پیدا كردم و شاید هفته  ای چند بار بهش گوش می دم و تا حد امكان ازش لذت می برم . از نظر من این آهنگ در میان تمام كار های سیاوش برتر و یه چیز دیگه ست !

نمی خوام به شما توصیه كنم كه این آهنگ را گوش كنید كه حتما از آن خوشتان می آید بلكه هر كس سلیقه خاص خود را دارد و تمام چیزهایی كه اینجا برایتان نوشتم همگی نظر و سلیقه  شخصی من درباره این آهنگ ست ! در صورتی كه تا به حال آن را نشنیده اید می تونید اون رو از اینجا دریافت كنید ،‌ شاید از آن لذت بردید و باهم حسی مشترك پیدا كردیم !

" ... من به یاد عطر بارون زده‌‌ی گلهای پونه
می كشیدم پای خستمو تو جاده به هوای بوی خونه
وقتی كه صدای خونه منو تا آخر جاده می كشونه
این سراب ِ توی جاده كه چشامو می پوشونه "همه‌ی وبلاگها دارند

وبلاگ دار

فیها خالدون

گذشته ها

دوستشان دارم

کرموترین سیب های من

بگرد تا بگردیم

آنچه گذشت

دید و بازدید

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :